Oznámení: srpen 2017 - Gunnar Kaiser a jeho "Kaisermarsch"

Gunnar Kaiser podporuje finančně svým putováním "Kaisermarsch" aktivity Valerianovy nadace!

Co je Kaisermarsch?
"Kaisermarsch – pešky skrz Německo a Tvůj host!"
Gunnar Kaiser chce navštívit Německo. V srpnu putuje od Baltského moře až do Breisgau a poznává přitom krajinu a města, povídá si s lidmi o zemi, lidech a literatuře, natáčí přitom, fotografuje a zapisuje si poznámky o svých zážitcích. Přespává u každého, kdo mu to umožní a putuje s každým, kdo ho chce doprovázet.

Jde ze Schleswigu do města Freiburg im Breisgau. Informace o navštívených městech jsou pravidelně aktualizovány na facebooku a na webu kaisermarsch.wordpress.com - fotografie, videa a texty.

Mluví s lidmi, které po cestě potká: Kdo jsou a jak se jim osobně daří. Jak aktuálně vidí Německo, co je rozčiluje a co si přejí do budoucna. Na každé etapě chce navštívit knihkupectví a mluvit s majiteli. A jako dárek by chtěl každému přinést knížku, proto se každého prodavače/prodavačky v knihkupectví ptá na jejich osobní doporučení. Všechny knižní tipy po ukončení cesty vytvoří malé panorama knižního života tohoto léta v Německu.

Vše natáčí a dává denně videa na youtube, facebook a instagram.

Cestuje levně a lehce. Pěšky, občas stopem, autobusem nebo vlakem. Kdo by chtěl jeho cetsu podpořit, může to udělat zde na tomto odkaze: https://kaisermarsch.wordpress.com/ueber-gunnar-kaiser/

Kdo je Gunnar Kaiser?

- novinář na volné noze (taz, Rheinischer Merkur, junge Welt, Stadtrevue Köln, literaturkritik.de, Forum Freie Gesellschaft, KULTURA-Extra, Jüdische Allgemeine, eigentümlich frei aj.)
- učitel německého jazyka a filozofie v Bonnu a Kolíně nad Rýnem 
- spisovatel, lyrik a filozof
- zakladatel kulturního blogu KaiserTV a filozofického blogu philosophisch-leben.de

Více informací zde: http://www.gunnarkaiser.de/about